Dantų šalinimo komplikacijos ir rizika: Ką reikia žinoti?

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

komplikacijos po danties rovimo

Pirmą kartą išgirdus terminą “dantų šalinimas” ar ”dantų rovimas”, daugeliui žmonių kyla nerimas, bei kitos neigiamos emocijos. Nors iš šono tokia procedūra skamba grėsmingai, tačiau odontologijos pasaulyje tai yra saugi ir įprasta procedūra, nekelianti rimtų problemų tiek gydytojams odontologams, tiek ir pacientams. Tačiau žinojimas, ko tikėtis, padės Jums suvaldyti su šia patirtimi susijusį stresą ir diskomfortą.

Komplikacijos po danties rovimo

Kaip ir minėjome, danties rovimas yra įprasta odontologinė procedūra, tad komplikacijų pasitaiko retai ir jos būna minimalios. Tačiau, kaip ir atliekant bet kokią medicininę procedūrą, reikėtų įvertinti tam tikrą rizikos galimybę.

Kraujavimas

Normalu, kad iškart po procedūros galima tikėtis šiek tiek kraujavimo. Silpnas kraujavimas, paraudonavusios seilės nėra neįprastas reiškinys, tad neišsigaskite. Tačiau pernelyg gausus ar ilgalaikis kraujavimas gali kelti susirūpinimą. Kai kurie paciento vartojami vaistai gali sukelti ilgalaikį kraujavimą, tad visada informuokite savo gydytoją odontologą jei tokius vartojate. Jei kraujavimas tęsiasi ilgiau nei parą arba yra pernelyg stiprus, būtina kreiptis į odontologą.

Patinimas ir diskomfortas

Patinimas yra normali organizmo reakcija į danties šalinimą, natūrali gijimo dalis. Nekomplikuoti dantų rovimai gali sukelti nedidelį patinimą, bet sudėtingesnės, labiau komplikuotos procedūros, kaip protinių ar keletos šalia esančių dantų rovimas gali sukelti didesnį patinimą. Dažniausiai jis pasireiškia aplink burną, skruostus, akis dieną po operacijos. Maksimalus tinimas būna apie trečią dieną, po to, jis turėtų tik mažėti. Jei tinimas nemažėja, negalite gyventi be vaistų nuo skausmo – patartina kreiptis į odontologą. Nesikreipus didėja infekcijos rizika, stiprėja prieš tai įvardinti simptomai, gali pakilti aukšta temperatūra, o žaizda imti pūliuoti.

Alveolitas

Alveolitas yra viena dažniausiai nutinkančių komplikacijų po rovimo – pašalintos šaknies vietoje visada susiformuoja kraujo krešulys, apsaugantis po juo esančią žaizdą. Jei jis yra išstumiamas arba ištirpsta per anksti, atidengta žaizda apnuogina kaulą bei nervus, taip sukeldama intensyvų skausmą. Gali atsirasti blogas burnos kvapas ir nemalonus skonis burnoje. Komplikacija dažniausiai pasireiškia 1-3 dienas po rovimo.

Gydytojai odontologai, norėdami išvengti šios komplikacijos po danties rovimo visada švariai išvalo žaizdą ir užkemša ją tirpia kempinėle, kad ji lengviau sugytų. Sudėtingo rovimo atveju, dėl esančios danties anatomijos ypatumų ar rautų dantų kiekio, gydytojas gali paskirti vaistų nuo skausmo. Taip pat, jis gali suteikti jums papildomų instrukcijų burnos priežiūrai namie – svarbu vengti rūkyti, neskalauti, geriau gerti per šiaudelį, taip sumažinsite krešulio išskalavimo riziką. Šalto kompreso laikymas operuoto žando pusėje taip pat mažina skausmą ir tinimą.

Infekcija

Infekcija taip pat yra viena iš galimų komplikacijų. Burnoje esančios bakterijos gali patekti į pašalinto danties vietą, taip sukeldamos vietinę infekciją. Svarbu pridurti, kad laikui bėgant ji gali plėstis į gretimus audinius, taip sukeldama didesnę/sisteminę infekciją. Infekciją išduodantys simptomai yra padidėjęs skausmas, patinimas, paraudimas, sunkumas ryti seiles bei karščiavimas.

Infekcijos gydymui yra taikomi antibiotikai ir šilti fiziologinio skysčio tirpalai skalavimui. Jie mažina diskomfortą ir skatina gijimą. Odontologas taip pat gali paskirti papildomų vizitų būklės stebėjimui ir kontrolei.

Pabaigai

Nors danties rovimas yra įprasta ir nesudėtinga odontologinė procedūra, gijimo metu komplikacijų gali pasitaikyti įvairių. Labai svarbu pacientui suprasti kokios komplikacijos gali kilti dėl prastos žaizdos priežiūros namuose ir pašalinti žalingus įpročius bent gijimo laikotarpiu. Laiku pastebėję ir kreipdamiesi į gydytoją odontologą pagalbos dėl ilgalaikio kraujavimo, patinimo, alveolito ir infekcijos, pacientai užkirs kelią rimtesnėms bėdoms.

Tad jei jūs susidūrėte su kuriomis nors iš prieš tai išvardintų problemų, jokiu būdu nelaukite ir manykite, kad viskas susitvarkys savaime. Kreipkitės į gydytoją odontologą ir jis suteiks profesionalią pagalbą ir užtikrins sklandų gydymą.

NEMOKAMA KONSULTACIJA

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.