Metalo Keramikos Vainikėlis – Viskas, ką reikia žinoti apie metalo keramikos vainikėlius

Nauji dantys vos per 24 val. net jei situacija beviltiška

metalo keramika

Kai kuriems pacientams patinka odontologijos naujovės, o kitiems labiau prie širdies yra mažai pasikeitusios klasikos – metalo keramikos vainikėliai vieni iš jų. Jau seniai šie gaminiai išpopuliarėjo dėl savo prieinamos kainos ir funkcionalumo. Tačiau, nepaisant šių privalumų, metalo keramika turi savų trūkumų, apie kuriuos pakalbėsime šiek tiek vėliau.

Kaip atrodo ir iš ko susideda metalo keramikos vainikėlis?

Metalo  keramikos vainikėlis turi du sluoksnius: vienas – metalinis, vidinis sluoksnis, kuris atlieka karkaso (kaip ant danties uždedamo dangtelio) funkciją, antrasis – keraminis, kurį liejant ir kepant krosnyje ant metalo suformuojamas estetiškas danties vainikas.

Metalinio pagrindo dėka, vainikėlis gana tvirtai priglunda prie dantų ir pasižymi dideliu atsparumu nusidėvėjimui. Ant viršaus esanti keramika meniniškai perdažoma taip, kad atitiktų jūsų dantų spalvą ir susilietų su aplinkiniais dantimis.

Nemokama Konsultacija

Iš kokio metalo gaminami metalo keramikos vainikėliai?

Šiomis dienomis galima rasti kelių rūšių metalų, iš kurių gaminami vainikėliai:

  • Nikelio: Lanksti medžiaga, kuri yra patogi naudoti, tačiau gali sukelti alerginę reakciją;
  • Chromo ir kobalto: Geriausias variantas ir dėl biologinio suderinamumo, ir dėl kainos. Nesukelia alergijos ir apsaugo nuo dantų ėduonies;
  • Molibdenas: Jis nenaudojami grynu pavidalu, bet dedamas į lydinius, norint padidinti metalo elastingumą;
  • Titanas: Hipoalerginė medžiaga, tačiau dėl savo kainos  naudojama rečiau.
  • Auksas: Auksiniai vainikėliai dabar gaminami tik pagal užsakymą dėl didelės metalo kainos, tačiau reikia pripažinti, kad auksiniai vainikėliai yra geriausias sprendimas, nes jie yra labiausiai biologiškai suderinami su žmogaus organizmu.

Šiuolaikinėje odontologijoje metalo keramikos vainikėliams gaminti dažniausiai naudojamas chromo ir kobalto lydinys, kuris išsiskiria savo palyginti prieinama kaina ir funkcionalumu. Anksčiau dantų vainikėliams gaminti buvo naudojamas ir auksas, kuris pasižymėjo aukščiausiais tiek estetikos, tiek tvirtumo rodikliais. Vėliau jį pradėta maišyti su platina, o po kurio laiko tauriųjų metalų buvo atsisakyta dėl smarkiai išaugusių kainų. Taigi, optimaliausiu variantu tapo chromo-kobalto vainikėliai. Jie nepasižymi aukštomis estetinėmis savybėmis, tačiau yra gana patvarūs.

odontologijos kabinetas papadent

Metalo keramikos vainikėlių funkcionalumas

Šios medžiagos kainos ir kokybės santykis yra pagrįstas. Tai yra ne per brangi, didžiają funkcinę dalį atstatanti konstrukcija, todėl ruošiantis protezavimo darbams, dažnam pacientui būna siūloma ši medžiaga.

Metalo keramikos vainikėliai dažnai dedami ant šoninių kramtomųjų dantų, taip pat jie yra naudojami didesniems defektams atstatyti dantų tiltais. Metalo keramika yra tvirta medžiaga – ji nesilanksto ir gali atlaikyti didelę apkrovą.

Metalo keramikos vainikėlio privalumai

  • Šlifuotą dantį apsaugo nuo ėduonies;
  • Prieinama kaina;
  • Didelis tvirtumas;
  • Ilgas tarnavimo laikas;

Kodėl metalo keramikos dantys nėra geriausias pasirinkimas?

Metalo keramikos vainikėliai yra didelės apimties – jiems būtinas daugiasluoksnis keramikos padengimas tam, kad pro vainiką nepersišviestų melsvas metalinio karkaso atspalvis. Karkaso storis gali siekti 1,5-2 mm, o tai reiškia stiprų danties šlifavimą, o tai kartais gali sutraumuoti dantį.

Tad nėra labai rekomenduojama dėti metalo keramikos vainikėlius ant priekinių dantų, šie dantys yra plonesni už krūminius ir šlifavimo metu danties nervas netyčia gali būti atvertas, o tai reikalautų papildomo kanalų gydymo. Dėl to, jei dantis yra negyvas, tai yra jam jau yra atliktas endodontinis kanalų gydymas, ant jo taip pat galima dėti metalo keramikos vainiką – dantis jau nebeturi nervo, kurį būtų galima pažeisti.

Be to, metalo keramikos vainikėliai turi dar vieną svarbų trūkumą, t. y.  laikui bėgant ir dantenoms plonėjant, danties kaklelio srityje atsiranda melsvas atspalvis – persišviečia metalinis karkasas. Dar vėliau jis gali pilnai atsidengti – tai reikalautų papildomos dantenų korekcijos, o tai yra gana didelės išlaidos. Dantenų plonėjimas yra natūraliai įvykstantis procesas žmogui senstant – minkštieji audiniai praranda savo elastingumą, taip pat kai kurie žmonės tiesiog yra gimę su plonesnėmis dantenomis.

Metalo keramikos vainikėlių trūkumai

  • Didelis invazyvumas preparuojant;
  • Melsvo atspalvio atsiradimas dantenų srityje;
  • Kai kurie lydiniai gali sukelti alergines reakcijas;
  • Jei dantis yra gyvas, nervo atidengimo atveju gali tekti atlikti endodontinį gydymą.
  • Šlifavimo metu gretimų dantų emalis gali būti pažeistas.

Metalo keramika – kontraindikacijos

  • Smarkiai išsiplėtęs kariesas ir periodonto ligos;
  • Alergija metalui;
  • Negalima taikyti vaikams ir paaugliams;
  • Bruksizmas.

Kaip yra uždedamas danties vainikėlis ir kiek laiko tai užtrunka?

Danties vainikėlio uždėjimo procesas susideda iš kelių etapų:

  • Konsultacija ir apžiūra;
  • Dantų gydymas ir nervo pašalinimas, šaknų kanalų plombavimas (jei to reikalauja jūsų atvejis);
  • Anestezija ir dantų šlifavimas kartu su silikoninių žandikaulio atspaudų nuėmimu, bei vainikėlio spalvos parinkimu. Ant preparuoto danties pricementuojamas laikinas plastmasinis vainikėlis, nešiojimas kol vyksta gamybos procesas laboratorijoje;
  • Nuolatinio vainikėlio matavimas. Jei naujas vainikėlis netrugdo esamam sąkandžiui, spalva ir forma jums patinka, jis pricementuojamas ant nušlifuoto danties. Jei dantis neatitinka šių reikalavimui, dantis išsiunčiamas pataisai į laboratoriją. Atgal pricementuojamas laikinas dantis.
  • Apskritai pilnas procesas trunka apie 2-3 savaites, jei  papildomo dantų gydymo nereikia, o karūnėlės gamyba užtrunka. Be to kuo daugiau karūnėlių reikia pagaminti, atitinkamai, tuo daugiau laiko tai užtruks.

metalo keramika

Vainikėlio priežiūra

Metalo keramika yra nepretenzinga, todėl jos priežiūra bus tokia pati kaip ir jūsų dantų. Tai reiškia, kad dantis reikės valyti du kartus per dieną, taip pat naudoti irigatorių ir dantų siūlą. Geriausia nenaudoti balinamųjų pastų, jos yra abrazyvios, dėl to gali pažeisti viršutinį keramikos sluoksnį.

Išvados

Taip, metalas yra patikima ir tvirta medžiaga, o metalo keramikos protezai yra dažnai taikomi dantų atkūrimui. Tačiau ar jums nesinorėtų estetiškesnių protezų? Cirkonio keramikos protezų ir vainikėlių patikimumas yra visokeriopai didesnis – jie ne tik tvirtesni nei iš metalo pagaminti protezai, kramtymo jėga jai nenusileidžia, bet ir atrodo daug natūraliau. Krentant natūraliai ar dirbtinei šviesai neįmanoma atskirti cirkonio protezų nuo natūralaus danties paviršiaus, ko nebūtų galima pasakyti apie metalo keramiką. Be to, dantis reikia kur kas mažiau preparuoti, norint paruošti juos cirkonio keramikos vainikėliams.

Jei Jus domina dantų atkūrimo procedūros naudojant cirkonį, Vilniuje įsikūrusi „Papadent” klinika siūlo dantų protezavimo naujoves už prieinamą kainą. Pasirūpinkite savo sveikata – rinkitės naujesnį bei mažiau invazyvų gydymą.

Susisiekite su mumis jei Jums kyla papildomų klausimų ar jei jau dabar norite užsirašyti dantų protezavimui, skambindami telefonu +370-699-9991 arba siųsdami mums užklausą. Glaudus mūsų gydytojų odontologų ir registratūros darbas užtikrins ne tik patogų sprendimą į Jūsų problemas, bet sugražins prarastą estetiką ir funkcionalumą.

NEMOKAMA KONSULTACIJA

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.