Dantų balinimas

Norite baltesnės, jaunesnės ir patrauklesnės šypsenos?

Jūsų šypsena ima atrodyti pavargusi ir užgesusi?

Dėl amžiaus, daugybės puodelių kavos, raudono vyno ji gal prarasti savo blizgesį. Dantų balinimas – ne tik kino žvaigždėms! Kiekvienas gali pasinaudoti šia paprasta procedūra.

Nemokama Konsultacija

Dantu balinimas Vilniuje

10 svarbių priežasčių, dėl ko verta balintis dantis

  • Patrauklesnė šypsena.
  • Didesnis pasitikėjimas savimi ir geresnė nuotaika.
  • Daugiau komplimentų iš aplinkinių.
  • Daugiau dėmesio ir pagarbos.
  • Tai paprasta lyg praryti tabletę. Naktį miegate su kapomis, o ryte Jūsų dantys jau baltesni.
  • Labai veiksminga. Daugumai pacientų balinimas šypseną pakeičia kardinaliai, be didelių išlaidų ir invazinių procedūrų.
  • Tai pakankamai greita. Su namų balinimo sistema kapomis Jūs gausite pastebimą rezultatą per kelias dienas ir puikų per kelias savaites. Jei skubate, visada galite pasinaudoti ofisiniu balinimu klinikoje.
  • Komfortiška. Senesnės kartos balinimo priemonės turėjo vieną didelį trūkumą – dantų jautrumą. Dabar to žymiai mažiau, nes naujos kartos balinimo priemonės turi nujautrintojų.
  • Saugu. Balinimo gelis netoksiškas, nealergizuoja, pagrindinė jo dalis yra vandenilio peroksidas.
  • Prieinama. Nedidelės investicijos – puikus rezultatas.

Pagrindiniai dantų balinimo būdai

  • Balinimo pasta. Žinoma, tai patraukli idėja, bet, deja, neefektyvi. Pirmiausia, pastoje nėra pakankamai aktyvių ingridientų, kurie suteiktų efektą, antra, agresyvi pasta padarys Jūsų dantis labai jautrius.
  • Balinimo juostelės ir kitos laisvai parduodamos priemonės. Taip, tai veikia, bet yra keletas trūkumų: jos neindividualios ir netikslios, gali nudeginti dantenas, todėl rezultatą pasiekti užtruks ilgiau, bet turint kantrybės, galima pasiekti puikių rezultatų.
  • Dantų balinimas kapomis. Tai pats geriausias pasirinkimas. Puikūs rezultatai su mažiausiomis pastangomis. Puikus kainos ir kokybės santykis. Rezultatai po 1-2 savaičių. Palaikomajam efektui užtenka užsidėti keletą kartų metuose. Svarbiausia, kapos lieka Jums visam laikui, tereikia papildomai nusipirkti balinimo gelio.
  • Ofisinis dantų balinimas. Gali būti aktyvuojamas šviesa arba lazeriu. Rezultatai labai panašūs kaip ir balinimo kapomis, tik greitesni. Kadangi medžiagos žymiai agresyvesnės, galimas didesnis dantų jautrumas. Norint gauti puikius rezultatus rekomenduojamas papildomas balinimas kapomis.

Kviečiame susipažinti ir su kitomis mūsų paslaugomis:

Estetiniu protezavimu dantų laminatėmis, dantų implantavimu cirkonio keramika, implantavimu „Visi ant 4“ bei susipažinti su mūsų odontologijos implantavimo ir protezavimo atsiliepimais!

DANTŲ BALINIMAS: KĄ SVARBU ŽINOTI APIE ŠIĄ PROCEDŪRĄ?

Balti dantys puošia kiekvieną žmogų, tad nieko keisto, kad dantų balinimo sprendimų buvo ieškota visais laikais. Nors ilgą laiką įvairūs bandymai nebuvo pakankamai efektyvūs, tačiau 1884 metais JAV dantų balinime pradėta naudoti vandenilio peroksidą, kuris įvairiose balinimo priemonėse yra naudojamas iki šių dienų. Praėjus keliems dešimtmečiams pastebėta, kad didelio intensyvumo šviesa turi poveikį spartesniam dantų balinimui, o nuo 1989 metų dantų balinime pradėtas naudoti ir karbamido peroksidas, kuris užtikrina dar efektyvesnį rezultatą. Šiandien dantų balinimo priemonių yra iš tiesų nemažai, tad nieko keisto, jog neretai susimąstoma, kurią jų vertėtų pasirinkti. Visada svarbu būti užtikrintiems, kad dantų balinimas bus atliekamas tikrai saugiai, todėl vertėtų neeksperimentuoti ir rinktis tik odontologų rekomenduojamas priemones.

Norite sužinoti daugiau apie dantų balinimą?

Nedvejodami skambinkite ar rašykite mums +370-699-99911
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

DANTŲ BALINIMAS: KAS TAI?

Balinimas yra dantų šviesinimo procedūra, kurią galima atlikti namuose arba odontologijos klinikoje. Dažniausiai dėl šios procedūros kreipiamasi tada, kai dantų spalva yra paveikta tam tikrų dažančių produktų (tam gali turėti įtakos, kava, arbata, gazuoti gėrimai, raudonas vynas, ir t.t.) ar žalingų įpročių, tačiau spalva gali kisti ir dėl kitų priežasčių – uždegimų, patirtų dantų traumų, vartojamų antibiotikų, ir t.t. Niekam ne paslaptis, kad dantų spalvai didelį poveikį turi ir paveldimumas (tam turi įtakos paveldėta dantų struktūra), todėl tam tikrose situacijose dantų balinimas gali būti geriausia išeitimi.

DANTŲ BALINIMO METODAI

Turime galimybę rinktis iš daugybės įvairių balinimo priemonių, todėl pravartu apžvelgti populiariausius pasirinkimus:

  • Dantų balinimo pastos: nors reklamose neretai skelbiama, kad balinamoji dantų pasta vos per porą savaičių padės pasiekti pageidaujamų rezultatų, tačiau svarbu suprasti, kad tai tėra reklaminis triukas. Įprastai toks metodas padeda tik nežymiai pašviesinti dantis, o ilgalaikis balinamosios dantų pastos naudojimas gali lemti dantų jautrumą;
  • Natūralios priemonės: kartais pacientai nusprendžia dantis balintis namuose, ir tam pasitelkia citriną, aktyvuotą anglį ar sodą. Nors šios priemonės gali padėti šiek tiek pašviesinti dantis, tačiau tai gali pridaryti nemažai žalos: balinant dantis tokiomis priemonėmis galite pažeisti dantų emalį arba sukelti ilgalaikį dantenų jautrumą. Jei siekiate, kad namuose atliekamas balinimas būtų kiek įmanoma saugesnis, galite rinktis kokosų aliejų, kuriuo reikės kasdien skalauti burną;
  • Dantų balinimo juostelės, pieštukai ar kitos prekybos centruose parduodamos priemonės: nors šie dantų balinimo metodai gali būti tikrai veiksmingi, tačiau juos naudoti yra ganėtinai pavojinga. Tokios dantų priemonės nėra pritaikytos individualiam atvejui, todėl dantys gali nubalti netolygiai. Maža to, dalis tokių priemonių neretai sukelia dantų ir dantenų jautrumą;
  • Balinimas individualiomis kapomis: tai yra vienas saugiausių ir efektyviausių dantų balinimo metodų, kuris pageidaujamų rezultatų padeda pasiekti per 1-2 savaites. Toks dantų balinimo metodas yra pigesnis nei ofisinis balinimas: individualiai pagamintas kapas bus galima naudoti vėl ir vėl, tereikės periodiškai įsigyti balinamojo gelio;Ofisinis dantu balinimas: nors rezultatai yra labai panašūs, kaip ir balinant dantis kapomis, tačiau rezultatų galima pasiekti kur kas greičiau (vos po vieno apsilankymo odontologijos klinikoje).

Paskutiniai dantų balinimo atvejai

Kuo ypatingas ofisinis dantų balinimas?

Didžioji dalis pacientų tikisi, kad dantų balinimo procesas bus pakankamai greitas, todėl nusprendžiama rinktis ofisinį balinimą (tokia galimybė neretai yra pasirenkama planuojant vestuves ar kitas svarbias šventes, kuomet norisi, kad šypsena būtų kiek įmanoma baltesnė). Ofisinio balinimo metu įprastai yra naudojamas 35-45 procentų stiprumo karbamido peroksido priemonė bei speciali dantenų apsauga. Balinamoji medžiaga tepama ant dantų paviršius, o tuomet ši priemonė aktyvuojama lazerio arba lempos šviesa. Nors rezultatai pastebimi iš karto, tačiau svarbu žinoti, kad po šios procedūros dantys bąla dar dvi paras, todėl šiuo laikotarpiu nevertėtų vartoti dažančių maisto produktų ir nerūkyti. Kartais po atlikto ofisinio balinimo gali atsirasti baltesnio atspalvio plėmelių (taip nutinka tada, jei emalis yra hipokalcifikuotas), tačiau šios dėmės įprastai išnyksta per 1-2 savaites. Ofisinio balinimo metu pasiekti rezultatai dažniausiai išlieka 1-5 metus, tačiau tai yra labai individualu (rezultato ilgalaikiškumui turi įtakos dantų spalva, kuri buvo iki dantų balinimo, žalingi įpročiai, kasdienė burnos higiena, ir t.t.)

Ar galima balinti negyvus dantis?

Balinant dantis įprastomis priemonėmis ne visada pavyksta pašviesinti negyvus dantis, todėl gali pagelbėti endodontinis balinimas, kuris yra sudėtingesnis nei įprastos balinimo procedūros. Endodontinio balinimo metu balinamoji medžiaga įšvirkščiama į šaknies kanalą – tokiu būdu dantys yra balinami ne išoriškai, bet iš vidaus. Negyvų dantų spalvos pokyčiai atsiranda greičiau, todėl tokių dantų balinimą įprastai tenka kartoti kas maždaug dvejus metus.

Žinoma, dauguma pacientų tikisi, kad balinimo metu pavyks kiek įmanoma labiau išbalinti dantis, tačiau rezultatas yra labai individualus. Pasirinkus dantų balinimą kapomis arba ofisinį dantų balinimą spalva gali pašviesėti nuo 5 iki 12 atspalvių: tam turi įtakos turimi įpročiai, įgimta dantų spalva bei emalio storis.

Svarbi informacija planuojantiems dantų balinimą

Visada norisi, kad balinimas padėtų pasiekti kiek įmanoma geresnių rezultatų, todėl būtina žinoti, kad dėl tam tikrų priežasčių ši procedūra gali reikalauti tam tikrų papildomų priemonių:

  • Dantų plombos ir karūnėlės nebąla, tad tuomet, jei planuojamas estetinis plombavimas ar protezavimas, dantų balinimą rekomenduojama atlikti pirmiau. Vėlesnių procedūrų metu plombos ir dantų vainikėliai bus derinami prie esamos dantų spalvos, todėl tai užtikrins geriausią rezultatą. Estetinis dantų plombavimas rekomenduojamas ne anksčiau nei praėjus dviem savaitėms po atlikto dantų balinimo;
  • Prieš balinant dantis visuomet patartina atlikti burnos higieną odontologijos klinikoje: jos metu bus nuvalomos apnašos ir panaikinami dantų akmenys, todėl balinimas leis pasiekti maksimaliai gerų rezultatų;
  • Jei skundžiamasi stipriu dantų jautrumu, prieš atliekant dantų balinimą rekomenduojama naudoti specialią jautriems dantims skirtą dantų pastą ir fluoro gelį.

Ar dantų balinimas gali būti taikomas visiems pacientams?

Deja, ši procedūra yra atliekama ne visada. Svarbu atminti, kad balinimas yra ne medicininė, o estetinė procedūra, todėl visada svarbu jausti saiką. Nors dažnais atvejais dantų balinimo procedūra gali būti atliekama pakankamai saugiai, tačiau tam tikrose situacijose jos reikėtų vengti.

  • Nepilnamečiams asmenims: procedūros metu gali būti pažeidžiami dantų nervai ir pasireikšti ilgalaikis dantų jautrumas;
  • Nėščioms ir maitinančioms moterims;
  • Esant dideliems dantų pažeidimams;


  • Pacientams, sergantiems dantenų ligomis bei esant dantenų recesijai (atsitraukimui);
  • Jei pasireiškia alergija peroksidui;
  • Asmenims, nešiojantiems breketus.

Jei nesate užtikrinti, kad jūsų individualiu atveju gali būti taikoma dantų balinimo procedūra, pasikonsultuokite su savo odontologu ar burnos higienistu.

Dantų balinimo alternatyvos

Jei dėl tam tikrų priežasčių dantų balinimo procedūra negali būti taikoma, tikrai neverta nusiminti. Šiuolaikinė odontologija leidžia rinktis tokias galimybes, kurios tikrai leis džiaugtis kur kas baltesne šypsena: pavyzdžiui, gali būti taikomas dantų dengimas laminatėmis arba estetinis protezavimas. Vienas didžiausių dantų laminačių privalumų yra tai, kad jos ilgainiui nekeičia savo spalvos, todėl pasiektu rezultatu bus galima džiaugtis net iki penkiolikos metų

Dantų balinimo šalutinis efektas

Хотя отбеливание зубов обычно проходит без осложнений, иногда возникают следующие побочные эффекты:

  • Dantų jautrumas: šis simptomas pasireiškia maždaug dviem trečdaliams dantis balinančių pacientų. Dantų jautrumu dažniausiai skundžiamasi praėjus 2-3 dienoms po dantų balinimo procedūros, tačiau po kelių dienų jaučiamas pagerėjimas. Didžiajai daliai pacientų pasireiškia labai nežymus dantų jautrumas – stipriu jautrumu skundžiasi tik maždaug 4 procentai pacientų;
  • Dantenų ir gleivinės sudirginimas: šis simptomas dažniausiai pasireiškia tada, jei pasirenkamos tokios dantų balinimo priemonės, kurios yra skirtos naudoti universaliai (jei pasirenkamas ofisinis balinimas ar balinimas kapomis, šis simptomas pasireiškia itin retai).

Kaip elgtis po dantų balinimo?

Po atliktos balinimo procedūros rekomenduojama 24 valandas vengti ryškių spalvų maisto produktų ir gėrimų, nes tai gali lemti dantų spalvos pokyčius. Šiuo laikotarpiu gali pasireikšti dantų jautrumas, tačiau išsigąsti nereikėtų – ilgainiui nemalonūs simptomai išnyks savaime. Svarbu suprasti, kad dantų balinimo rezultatai neišliks viso gyvenimo laikotarpiu – spalvos pokyčiams gali turėti įtakos labai įvairūs veiksniai: rūkymas, dažančių maisto produktų ir gėrimų vartojimas, ir t.t. Kai siekiama, kad pasiekti rezultatai išliktų kiek įmanoma ilgesnį laiką, po atliktos procedūros būtina laikytis burnos higienos taisyklių bei vengti produktų, galinčių sukelti dantų patamsėjimą. Nors dantų baltumas gali išlikti iki maždaug penkerių metų, tačiau kartais dantų balinimą tenka kartoti kas 1-2 metus.

Pacientai gana dažnai ieško pigiausių sprendimų, tačiau tai pasiteisina anaiptol ne visada. Pavyzdžiui, jei yra naudojamos dantų balinimo juostelės, dantys gali nubalti netolygiai arba gali atsirasti dėmių. Tai, žinoma, neatrodo labai estetiškai, tad anksčiau ar vėliau vis tiek teks kreiptis į odontologijos kliniką ir atlikti tam tikras korekcijas. Jei siekiate, kad būtų atliktas profesionalus dantu balinimas kaina neturėtų būti esminiu kriterijumi – pirmiausia vertėtų išsiaiškinti, ar tam tikri sprendimai padės pasiekti paties geriausio rezultato, o jau tuomet galėsite imtis geriausių pasiūlymų paieškos. Dantu balinimas akcija – visada puikus pasirinkimas, kuris padės sutaupyti pinigų: pasinaudokite pačiu geriausiu pasiūlymu, ir džiaukitės kur kas baltesne šypsena!

Dantų balinimo kaina