Panoraminė dantų nuotrauka ir 3D kompiuterinė tomografija

Kompiuterinė tomografija (KT) – vienas tiksliausių diagnostikos metodų, taikomų odontologijoje. Mūsų klinikoje „Papadent”, kompiuterinė tomografija ir panoraminė nuotrauka – ortopantomograma, atliekama vienu moderniausių radiologiniu diagnostikos aparatu Hyperion X5 3D. Rentgenologiniai tyrimai yra reikalingi gydymo plano sudarymui prieš implantacijos, sinuso dugno pakėlimo ir kaulo priauginimo, protinių dantų rovimo operacijas, nes pateikia virtualius paciento veido, žandikaulių srities, šaknų skilimų, kaulo lūžių vaizdus. Kompiuterinė tomografija parodo burnos ir aplinkinių audinių trimatį vaizdą (3D), tad ją rekomenduojame daryti pacientams prieš chirurgines procedūras siekiant tiksliai suplanuoti gydymą ir įvertinti kaulo būklę, jo storį, visa tai išanalizuoti trijose plokštumose.

  • Žandikaulio kompiuterinės tomografijos (3d nuotraukos) kaina 80 € – paslauga atliekama aukščiausios kategorijos aparatu, kuris parodo visus smulkiausius defektus, o taip pat sukuria galimybes sudaryti kokybišką gydymo planą ir jį įgyvendinti.
  • 3D dantų nuotrauka daroma mūsų klinikoje – Jūsų patogumui nuotrauką galėsite pasidaryti pas mus odontologijos klinikoje Vilniuje.

PROCEDŪRAS ATLIEKA:

Privalumai atliekant kompiuterinę tomografiją radiologiniu diagnostikos aparatu Hyperion X5 3D:

  • Saugu. Šio rentgeno skleidžiama spinduliuotė yra žymiai mažesnė nei vidutinė kitų radiologinių diagnostikos aparatų. Pagal pasirenkamus keturis matymo laukus ir greitą paciento burnos nuskaitymą sumažinamas radiacijos poveikis iki minimumo. Tuo pačiu gaunama aukštos raiškos nuotrauka, kuri gali būti analizuojama skirtingais pjūviais, tad nereikia daryti kelių skenavimų, taip taupomas laikas ir kaštai.
  • Greita. Pažangi planavimo ir kompiuterinės tomografijos tyrimų programa turi galimybę suplanuoti visą gydymą, naudojant programoje esančius implantus galima matyti, kaip viskas atrodys po procedūros. Pats kompiuterinės tomografijos skenavimas užtrunka iki 15 sekundžių, tad pacientui net nespėjus sujudėti, burnos ir dantų būklės vaizdas jau būna užfiksuotas.
  • Optimalu. Kiekvienu individualiu atveju kompiuterinės tomografijos tipas ir dydis pasirenkamas pagal gydymo planą. Atsižvelgiant į paciento burnos būklę, atliekamas vieno arba dviejų žandikaulių, universalus, vaiko žandikaulio ar aukštos raiškos skenavimas, atitinkamai gaunama nuo 10 cm x 8 cm iki 5 cm x 5 cm išmatavimų nuotrauka. Tinkamiausią kompiuterinės tomografijos dydį Jums parinks Jūsų gydytojas-odontologas, atsižvelgus į Jūsų burnos ir dantų būklę.
  • Tikslu. Kompiuterinė tomografija trimačiu vaizdu pateikia aiškesnį 75 mkm vaizdą, kuris naudojamas endodontijoje šaknies kanalų gydymui. Kompiuterinė tomografija suteikia galimybę įvertinti dantų ir jos audinių būklę iš visų pusių, pašalinami visi iškraipymai. Turint tikslius išmatavimus išvengiama netikslumų implantacijos ir kitų chirurginių operacijų metu, nepažeidžiami nervai ir kraujagyslės, sinuso ertmė.
  • Operatyvu. Paciento pageidavimu kompiuterinė tomografija gali būti įrašoma į CD, DVD, USB ir kitas kompiuterines laikmenas, persiunčiama el.paštu. Visi tyrimai yra išsaugomi ir mūsų klinikos duomenų bazėje.

Kompiuterinė tomografija gali būti įrašoma į laikmeną arba saugoma „PAPADENT“ odontologijos klinikoje. 3D žandikaulio nuotrauka Jums suteiks išsamią informaciją apie kaulo būklę, jo tankį, plotį ir aukštį. Atlikus 3D dantų nuotrauką Jums bus sudarytas išsamus gydymo planas, pagal kurį bus atliekamos procedūros. Lyginant su panoramine dantų nuotrauka, kompiuterinė tomografija parodo visą vaizdą 3D formatu, įvertina svarbias anatomines struktūras, suteikia žymiai daugiau informacijos implantacijai ir kitoms procedūroms.

 

Užsiregistruokite nemokamai konsultacijai:

  • Max. file size: 64 MB.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kaip atliekama panoraminė (ortopantomograma) / kompiuterinė tomografija (KT) dantų nuotrauka?

Pasiruošimas rentgenogramai. Prieš pradedant daryti panoraminę ar 3D kompiuterinę tomografiją (KT), gydytojas paprašys jūsų išsiimti metalinius auskarus ir kitus aksesuarus, esančius burnos ertmės srityje. Rentgeno spinduliai negali prasiskverbti pro metalą, dėl to nuotrauka yra netiksli – metalas atsispindi nuotraukoje ir iškreipia dantų ir žandikaulių vaizdą.

Taip pat, prieš įjungiant aparatą, pacientams yra uždedama apsauginė liemenė, mažinanti radiacijos šalutinius poveikius.

Rentgeno nuotraukos atlikimas. Tiek panoraminės dantų nuotraukos metu, tiek kompiuterinės tomografijos metu, pacientas turi atremti kaktą į aparato vidinį lanką ir dantimis sukasti plastikinį kanduką. Gydytojas švelniai priglaus šoninius vidinio lanko laikiklius prie smilkinių – stabilioje pozicijoje esanti galva užtikrina, kad rentgeno nuotrauka gautųsi ryški ir be klaidų.

Panoraminės nuotraukos metu, aparatas sukasi aplink pacientą vieną ilgą kartą, bet kai yra atliekama kompiuterinė tomogragfija, jis suksis tris kart. Pirmi du apsisukimai yra kontroliniai, po kiekvieno jų gydytojas patikrins ar žandikauliai ir galva yra tinkamoje pozicijoje – ne per toli ir ne per arti aparato vidinio lanko. Paskutinis trečias apsisukimas yra ilgesnis nei pirmesni, jo metu ir yra daroma galutinė dantų ir žandikaulių nuotrauka.

Kada yra būtina panoraminė dantų nuotrauka / kompiuterinė tomografija?

Kaip ir minėjome anksčiau, šie rentgenologiniai tyrimai yra reikalingi gydymo plano sudarymui prieš implantacijos, sinuso dugno pakėlimo ir kaulo priauginimo, protinių dantų dantų rovimo operacijas.

Visų dantų atkūrimas all-on-4 metodika. Implantacija. Šiuo atveju būtina padaryti 3D kompiuterinę tomografiją. Panoraminė rentgeno nuotrauka yra dvimatė, tai yra ji suteikia informaciją tik apie dvi dimencijas – aukštį ir plotį. Įvertinti, ar jūs esate tinkamas kandidatas dantų implantams, reikia matyti ir kaulo tūrį – būtent tai ir parodo KT nuotrauka.

Sinuso dugno pakėlimas ir kaulo augmentacija. Analogiškai kaip ir dantų implantams, norint pakelti sinuso dugną ar priauginti kaulo, reikia matyti ir įvertinti kaulo tūrį, sinuso dugno padėtį.

Protinių ir kitų dantų rovimas. Šiuo atveju panoraminė dantų nuotrauka suteikia visą reikalingą informaciją ir KT daryti nereikia, nebent jei dėl sudėtingos protinio danties padėties to reikalautų gydytojas. Tuo atveju daroma kompiuterinė tomografija, o ne panoraminė rentgeno nuotrauka.

Numatomas savų dantų gydymas ir atkūrimas. Panoraminė nuotrauka yra naudojama kaip diagnostinė priemonė prieš pradedant protezavimo ar plombavimo darbus. Ji gydytojui odontologui padeda įvertinti visų dantų ir žandikaulių būklę gydymo plano sudarymo metu, taip pat apžiūrėti jau burnoje esančias restauracijas ir vainikėlius.

Taip pat yra logiška pasidaryti panoraminę rentgeno nuotrauką ar tomografiją, jei gyvenate užsienyje ir ketinate atvykti tvarkytis dantų į Lietuvą. Sutaupysite laiko, o „Papadent” gydytojai odontologai gali preliminariai įvertinti jūsų dantų būklę, reikalingą gydymą, bei kiek laiko ir finansų reikėtų ateinantiems vizitams.