Žandikaulio kaulo augmentacija arba kaulo priauginimas

Specialūs pasiūlymai dantų implantacijai

Daugiau apie dantų implantus
Žandikaulio kaulo augmentacija

Žandikaulio kaulo priauginimas yra vienas iš chirurginių metodų naudojamų, norint išgydyti žandikaulio kaulo defektus arba padidinti jo struktūrą. Žandikaulio kaulo augmentacija yra būtina, kai jau žandikaulio kaulas yra nutirpęs ir yra matomas aiškus jo trūkumas. Tai atsitinka po rimtos traumos, kaulo uždegimo arba norint pritaikyti dantų implantus žandikauliuose su mažu kaulo tūriu. Ši procedūra paprastai atliekama prieš dantų implantų įsriegimą arba kai kaulo nykimas neigiamai veikia kaimyninius dantis. Trūkstant kaulinio audinio žandikaulyje, dantų implantai negalės tvirtai integruotis į žandikaulį, tad dažnai kaulo priauginimas yra naudojamas atstatant kaulo tūrį ir aukštį.

Žandikaulio kaulo nykimas

Kas yra žandikaulio kaulo augmentacija?

Kaulo augmentacija padidina žandikaulio apimtį ir tankį tose vietose, kur kaulas yra prarastas arba reikalingas dantų implantams įsriegti. Medžiaga šiai procedūrai gali būti paimta iš jūsų kūno (autogeninė) arba įsigyta iš žmogaus audinių banko (alogeno) arba gyvūnų audinių banko (ksenogeno). Kai kuriais atvejais kaulinio augmentavimo medžiaga taip pat gali būti sintetinė (aloplastas).

 

Kaip veikia kaulo priauginimas?

Tik įdėjus kaulo pakaitalą ir jam užpildžius tuščią vietą, organizmas iš karto gali atlikti atstatomąjį darbą. Kitaip tariant, šis pakaitinis audinys yra tarsi pastoliai, ant kurių gali augti ir atsinaujinti jūsų paties kaulinis audinys. Kai kuriais atvejais odontologas gali derinti kaulo pakaitalą kartu su trombocitais praturtinta plazma (PRP). Ji paimama iš jūsų kraujo mėginio ir naudojama gijimui ir audinių regeneracijai skatinti.

 

Kam gali būti reikalinga kaulo augmentacija?

Žmogui, netekusiam didelio kiekio žandikaulio kaulo tiek pločio ir aukščio atžvilgiu, paprastai reikia kaulo augmentacijos. Ši procedūra gali būti reikalinga , jei:

  • Šalinamas dantis ir ateityje bus atliekama danties implantacija
  • Planuojate pakeisti jau trūkstamą dantį dantų implantu
  • Reikia atstatyti žandikaulio plotį/aukštį prieš protezavimą
  • Dėl dantenų (periodontito) ligos yra kaulo nykimo vietų

Ar tai yra dažnai atliekama procedūra?

Kaulo augmentacija yra itin paplitusi operacija. Jas gali atlikti bendrosios praktikos gydytojas odontologas arba srities specialistas, kaip periodontologas ar burnos chirurgas.

Nemokama konsultacija

 

Kaulų pakaitalų rūšys

Žandikaulio kaulo augmentacijai dažnai naudojami įvairūs kaulo pakaitalai, kurie gali būti natūralios ar sintetinės kilmės. Pagrindinės kaulo pakaitalų rūšys apima gyvūninės kilmės kaulą, donoro kaulą, sintetinius pakaitalus ir paciento paties kaulą. Gyvūninės kilmės kaulas, dažniausiai gaunamas iš galvijų, yra plačiai naudojamas dėl savo panašumo į žmogaus kaulą. Pasirinkimas priklauso nuo konkretaus paciento poreikių ir gydytojo rekomendacijų. Daugiau šiame „PAPADENT“ odontologijos klinikos vadovo gyd. Tomo Stumbrio video:

 

 

Ar yra skirtingų kaulo augmentacijos rūšių?

Taip, yra keturi pagrindiniai tipai:

  1. Socket preservation (alveolės išsaugojimas). Kartais dar vadinamas keteros išsaugojimu, šio tipo augmentacija daroma dedant kaulinį pakaitalą į danties alveolę iškart po danties šalinimo. Ji užpildo tuštumą, likusią po pašalintos danties, ir apsaugo vietą nuo tūrio praradimo ( taip būtent ir atsiranda įdubos kaule).
  2. Keteros augmentacija (ridge). Jei dantų neturite jau kurį laiką, atraminis žandikaulio kaulas bus plonesnis ir žemesnis nei anksčiau. Keteros augmentacija padidina žandikaulio kaulo plotį ir apimtį, tam kad jis taptų stabiliu pagrindu implantams idealiu atveju reikia bent 2 mm kaulo iš visų implanto pusių. Todėl dedant 4 mm storio implantą reikia bent 8mm storio žandikaulio
    Sinuso pakėlimas. Virš viršutinio žandikaulio, iš abiejų nosies šonų, tiesiai virš viršutinių krūminių dantų, yra kaukolėje atviros sinuso ertmės. Jei jums trūksta šių dantų, didelis šansas yra, kad sinusai yra nusileidę žemyn ir įsiveržę į vietą, kurią anksčiau buvo užėmusios dantų šaknys. Tokiais atvejais negalima sriegti implantų ties ta sritimi be jokios papildomos kaulo augmentacijos, nes implantai patektų į sinuso ertmę.. Būtent šiai problemai spręsti burnos chirurgas arba periodontologas gali atlikti sinuso pakėlimą. Procedūros metu atkėlus gleivinės membraną į sinuso ertmę pridedamas kaulo pakaitalas ir tuo pat metu arba po kelių mėnesių įdedamas implantas.
  3. Periodontalinė kaulo augmentacija. Periodontito sukelta infekcija gali suardyti aplink dantis esantį kaulą, taip sukeldama didelį dantų mobilumą. Periodontalinė augmentacija atliekama užpildant kaulines kišenes aplink dantis susidariusias dėl periodonto ligos. Taip sumažinamas dantų mobilumas ir suteikiama papildoma atrama dantims.

Daugeliu atveju dantų implantams skirta augmentacija turi pilnai užgyti iki implantų įsriegimo procedūros. Kadangi kiekvienas žmogus yra unikalus, gijimo laikas skiriasi. Dažnaus atvejais jūsų odontologas gali vienu metu įdėti kaulinį pakaitalą ir dantų implantą, tačiau viskas priklauso nuo jūsų konkrečios situacijos – kelių dantų trūksta, kaip drastiškai yra nunykęs kaulas.

Zygoma - skruostikauliniai implantaiZygoma – skruostikauliniai implantai. Tais atvejais, kai kaulas yra stipriai nutirpęs ir viršutinio žandikaulio būklė ypač sudėtinga, tuomet vienas iš pažangiausių būdų atkurti prarastus dantis yra zygomos sriegimas.

Tai yra skruostikaulinis implantas, tvirtinamas skruostikaulio kaule, išvengiant kaulo augmentacijos. Šio gydymo didžiausias privalumas yra tai, kad atlikus implantaciją galima iškart prisukti laikinus dantų vainikėlius, išvengiama ilgo gydymo, galimų komplikacijų ir sugrąžinama šypsena tiems, kuriems jau beveik visi gydytojai buvo pasakę, kad implantacija yra negalima.

 

 

Kas vyksta prieš dedant kaulo pakaitalą?

Odontologas atliks burnos apžiūrą, kad patikrintų jūsų dantų, dantenų ir žandikaulio būklę. Bus atliktos dantų rentgeno nuotraukos arba skenavimas, norint nustatyti jūsų kaulų netekimo mastą. Po to odontologas su jumis aptars gydymo galimybes ir sudarys individualų gydymo planą, atitinkantį jūsų poreikius ir norus.

 

Kas vyksta kaulo augmentacijos procedūros metu?

Pirmiausia odontologas nuskausmins reikiamą vietą vietiniu anestetiku. Po to padarys nedidelį pjūvį dantenose. Dantenų audiniai yra šiek tiek atitraukiami atgal, kad matytųsi žandikaulio kaulas. Išvalius ir dezinfekavus vietą, odontologas prideda kaulo pakaitalo medžiagą. Tam naudoja specialias kaulo granules, kurios gali būti naturalios:

  • autogeninis kaulo pakaitalas, paimtas tiesiai iš kito sveiko paciento kaulo zonos.
  • Kita natūrali alternatyva yra ksenogeninis kaulo pakaitalas, chemine sudėtimi nesiskiriantis nuo žmogaus kaulo, bet paimtas iš jaučio kaulo.
  • Taip pat galima naudoti dirbtinius laboratorijoje išaugintus kaulo pakaitalus.

Šios granulės yra švelniai įterpiamos į problematišką žandikaulio vietą, kurią norima pastorinti ar pataisyti ten esančią kaulo struktūrą. Kartais, jei defektas yra itin didelis, tenka naudoti kalogenines membranas granulėms sulaikyti – įdėjus pakaitalą į reikalingą vietą, jį uždengia šia membrana. Tai užtikrina tvirtą granulių integraciją, neleidžia joms “išeiti” iš vietos. taip atstatydamas defektą. Daugeliu atvejų kaulinis pakaitalas uždengiamas membrana, taip jam suteikiant papildomą apsaugą. Galiausiai dantenų audinys atstatomas ir pjūvis uždaromas siūlais.

 

Burnos formos praradimas

Trūkstant kaulo prarandama veido forma

Kas vyksta po kaulo augmentacijos procedūros?

Po operacijos gali prireikti laiko naujo kaulo įsitvirtinimui ir integravimuisi į jau esamą kaulo audinį. Reabilitacijos laikotarpis gali užtrukti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Neišsigąskite, jei po operacijos gali atsirasti skausmas, patinimas ar mėlynės. Tai normalus šalutinis poveikis, kuris turėtų sumažėti per kelias artimiausias dienas. Simptomus galima malšinti vaistais, taip pat jūsų odontologas gali paskirti ir antibiotikų. Norint užtikrinti sklandų gijimo procesą, būtina laikytis paskirto antibiotikų kurso ir juos išgerti.

Per pirmąsias dienas galite pastebėti, kad iš augmentuotos vietos byra smulkus smėlis ar nedideli kaulo pakaitalo fragmentai. Jeigu kiekiai minimalūs tai neturi būti nerimo priežastis, tačiau visada paskambinkite ir pasikonsultuokite su savo odontologui ir įsitikinkite i, kad gijimas vyksta taip, kaip tikimasi.

Gijimo procesu metu svarbu laikytis duotų gydytojo nurodymų kaip:

  • specialaus mitybos režimo;
  • burnos higienos
  • skirtų medikamentų vartojimo;
  • žalingų įpročių apribojimų, pvz: rūkymo;
  • kt.

Ar kaulo augmentacija yra skausminga?

Dauguma žmonių, kuriems buvo atlikta kaulo augmentacijos procedūra, teigia, kad skausmas po operacijos yra nedidelis arba jo visai nėra. Pačios operacijos metu neturėtume jausti jokio skausmo, o jei jaučiate – paprašykite papildomo anestetiko. Svarbiausia yra atidžiai laikytis pooperacinių gydytojo nurodymų ir vartoti vaistus pagal paskirtį.

Ar kaulo augmentacijos procedūros metu esate užmigdomas?

Paprastai tokio tipo procedūrai sedacija yra nereikalinga, užtenka ir vietinės nejautros. Daugelis odontologijos paslaugų teikėjų jūsų patogumui gali pasiūlyti oralinę sedaciją ir intraveninę sedaciją. Jei jūsų atvejis sudėtingesnis, gali būti rekomenduojama bendroji anestezija. Pasiteiraukite odontologo, kuris variantas jums tinka ir ar tikrai to reikia.

Ar kaulo augmentacijos procedūra gali būti nesėkminga?

Kaulo augmenatacijos sėkmingumo rodiklis yra aukštas, tačiau ženkliai mažesnis nei implantacijos. Sėkmė mažėja rūkant ar sudėtingėjant procedūrai , taip pat didėjant apimčiai.Nesėkmingos kaulo augmentacijos požymiai:

  • Skausmas arba patinimas, kuris sustiprėja po pirmosios savaitės
  • Pūliai iš kaulo prisodinimo vietos
  • Dantenų recesija (kai dantenos atsitraukia nuo dantų)
  • Nepagerėjęs žandikaulio kaulo tūris

Nemokama konsultacija

Kokie yra kaulo augmentacijos privalumai?

Kaulo augmentacija žandikaulyje gali padidinti jūsų tinkamumą dantų implantams ir kitoms burnos atkuriamosioms procedūroms. Ši procedūra atkuria pirminę žandikaulio formą po traumos, dantų netekimo ar dantenų (periodontito) ligos.

Kokia yra kaulo augmentacijos rizika ir komplikacijos?

Praktiškai, kaulo augmentacija žandikaulio srityje yra saugi procedūra. Tačiau kiekviena procedūra gali kelti tam tikrą riziką, ypač jei atlikta netinkamai, kaip:

  • Infekcija
  • Stiprus kraujavimas
  • Nervų pažeidimas
  • Anestezijos sukeltos komplikacijos

Per kiek laiko yra atsigaunama po kaulo augmentacijos?

Nors greičiausiai po savaitės ar dviejų vėl jausitės kaip įprastai, visiškas kaulo augmentacijos sugijimas gali užtrukti tuo trijų iki devynių mėnesių, o kartais ir ilgiau. Gijimo laikas priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant kaulo pakaitalo tipą, sritį, kurioje buvo įdėtas pakaitalas, ir jūsų organizmo gijimo galimybes.

 

Kada galima grįžti į darbą ?

Dažniausiai žmonės gali grįžti į darbą kitą dieną po procedūros. Jei pasirinksite sedaciją, gali tekti papildomą dieną ar dvi atsigauti namuose.

 

Kokie yra kaulo augmentacijos gijimo etapai?

Kaip minėta pirmiau, gijimo trukmė kiekvienam asmeniui gali labai skirtis. Įdėjus kaulo pakaitalą, odontologas stebės jūsų gijimą. Jei laukiate dantų implantacijos operacijos, jis jums praneš, kai naujasis kaulas bus pakankamai stiprus, kad galėtų išlaikyti implantą.

 

Kada turėčiau kreiptis į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją?

Jei jums buvo įdėtas dantų kaulo pakaitalas, stebėkite, ar neatsiranda nerimą keliančių simptomų. Kreipkitės į savo odontologą, jei pasireiškia:

  • Stiprus skausmas
  • Padidėjęs patinimas
  • Pūslės aplik augmentuotą vietą
  • 38 ° ar aukštesnė temperatūra

 

Nemokama konsultacija

Tomas Stumbrys

Gydytojas – odontologas, klinikos “Papadent” vadovas.

Darbo tikslas – pasiūlyti maksimaliai biologiškai, funkciškai ir ekonomiškai pagrįstas paslaugas su puikiu kainos – kokybės santykiu.
Specializuojasi dantų implantacijoje, dantų atkūrimui naudoja tik vienus pažangiausių „Nobel Biocare“, „Straumann“, „Megagen“, „Alpha Bio“ implantus, kuriais pasiekiamas maksimalus efektas per trumpiausią laiką.
Atliekamos procedūros:
vienmomentė implantacija;
viso žandikaulio dantų atkūrimas vos ant 4 implantų;
kaulo priauginimas;
chirurginės procedūros;
danties rovimas;
žandikaulio kompiuterinė tomografija.
Licencijos numeris: OPL-02784.
Darbo patirtis nuo 2002m.

Daugiau informacijos

Rašyti komentarus

TRŪKSTA DANTŲ? PAPADENT VISUOMET JUMS PADĖS REGISTRUOKITĖS NAUJIENLAIŠKIUI

The form you have selected does not exist.